Szanowni Państwo,

Wykorzystując panujące warunki zimowe chcielibyśmy Państwu zaproponować jednodniowy wyjazd na narty biegowe w Wiśle na Przełęczy Kubalonka.

 

Jest to jedno z najbardziej śnieżnych miejsc w Polsce, gdzie można podziwiać walory krajobrazowe z licznych punktów widokowych. Szerokie i płaskie trasy są regularnie ratrakowane i mają homologacje FIS, pozwalającą nawet na organizowanie wysokiej ranki zawodów sportowych. Na miejscu jest rozwinięta baza gastronomiczna oraz wypożyczalnia sprzętu. Dodatkową atrakcją jest wyciąg i trasa zjazdowa na oponach (snowtubing).

Nasza oferta pozwoli młodzieży na zdobycie nowych umiejętności pod opieką instruktora. Do uprawiania tego sportu nie są potrzebne wyciągi, co znacząco obniża koszty tej aktywności. Większa jest również dostępność tras. Proponujemy najkrótszą i najłatwiejszą trasę o długości 1,4 km. Do tego zapewniamy 2-godzinne szkolenie narciarskie, prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Całkowity koszt wycieczki skalkulowany dla 40 osób obejmuje: 
  • przejazd autokarem klasy turystycznej;
  • ubezpieczenie;
  • wypożyczenie butów, kijów i nart biegowych;
  • nauka instruktorów narciarstwa biegowego. 
 
Łączny koszt dla jednej osoby wraz z nauką jazdy na ratach biegowych wynosi 95,00 zł.
 
 
Uprawianie tej aktywności wymaga jedynie lekkiego ubioru, umożliwiającego swobodne poruszanie i zabezpieczenie przed zimowymi warunkami atmosferycznymi. Kask, ze względu na stosunkowo małe prędkości, nie jest wymagany, a gogle mogą być dużo lżejsze od tych używanych w narciarstwie zjazdowym i powinny umożliwiać swobodne odprowadzanie pary wodnej.