Mamy przyjemność przedstawić ofertę trzydniowej wycieczki krajoznawczo – poznawczej do Karpacza – miasta w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, położonym w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy.

W trakcie trzydniowego pobytu proponujemy następujący program :

1 dzień:
JELENIA GÓRA, DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW
Zwiedzanie stolicy Karkonoszy – miasta Jelenia Góra: dla chętnych wejście na wieżę widokową, Plac Ratuszowy z kamieniczkami oraz fontanną Neptuna, ratusz, bazylika mniejsza pw. Św Erazma i Pankracego z zewnątrz, cerkiew prawosławna, dawny kościół protestancki pw. Świętego Krzyża, czas wolny na Placu Ratuszowym.
Przejazd do Doliny Pałaców i Ogrodów: zwiedzanie z zewnątrz pałacu i parku w Wojanowie oraz pałacu, parku i folwarku w Łomnicy
Przejazd do Karpacza na nocleg

2 dzień:
KARPACZ – GÓRY, ŚNIEŻKA, WANG
Wjazd wyciągiem na Kopę, piesze przejście do schroniska Dom Śląski pod Śnieżką.
Dla chętnych wejście na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów.
Przejście z Domu Śląskiego na Kopę i zjazd wyciągiem do Karpacza. W Karpaczu zwiedzanie Dzikiego Wodospadu, Miejsce Anomalii Grawitacji. Przejazd pod świątynię Wang i zwiedzanie XII wiecznego kościółka. Po południu przejazd do centrum miasta i czas wolny na deptaku (kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami).

3 dzień:
SZKLARSKA PORĘBA, UZDROWISKO CIEPLICE

Przejazd z Karpacza do Szklarskiej Poręby. Zwiedzanie Leśnej Huty – pokaz wytopu szkła tradycyjną metodą. Wodospad Szklarki – zwiedzanie enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, drugi co do wysokości wodospad w Karkonoszach.  Pobyt na punkcie widokowym Zakręt Śmierci – podziwianie panoramy Karkonoszy Zachodnich.
Przejazd do uzdrowiska Cieplice – spacer po Parku Zdrojowym, Plac Piastowski z Pałacem Schaffgotschów, promenada nad rzeką Kamienną. Czas wolny na kawę, przekąskę w centrum Cieplic. Wyjazd w drogę powrotną ok 14.

Łączny koszt pobytu jednej osoby jest uzależniony od ilości uczestników i płatnych atrakcji, wynosi ok. 620 zł i obejmuje :

  • przejazd autokarem klasy turystycznej
  • dwa noclegi
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • usługa przewodnicka 3 dni
  • opłaty wstępu
  • ubezpieczenie
  • opieka pilota wycieczki

Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji