Ahoj przygodo! Kierunek Sudety Zachodnie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Mysłowicach

Młodzież poznawała Karkonosze najwyższe pasmo górskie Sudetów i Góry Izerskie. Wejście na górę Chojnik i zwiedzanie ruin zamku, przejazd do Szklarskiej Poręby, grupa skalna Chybotek, przejście szlakiem walońskim, do złotego widoku, Wodospad Szklarski. Baza hotelową pozwala na szybką regenerację, jutro ruszamy na kolejny szlak ?

Drugi dzień wędrówki po Karkonoskim Parku Narodowym rozpoczęliśmy od zwiedzania zbudowanej w Norwegii w XII wieku Świątyni Wang, następnie szlakiem niebieskim poprzez Polanę dotarliśmy do schroniska Samotnia w Kotle Małego Stawu, a od schroniska Strzecha Studencka zeszliśmy żółtym szlakiem do Dzikiego Wodospadu by dalej udać się do centrum Karpacza po drodze poznając miejsce anomalii grawitacji i zaporę na Łomnicy. Codziennie nowe dłuższe wyzwania, ale dajemy radę.?

Podczas trzydniowej wycieczki, uczniowie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Mysłowicach pokonali 44 km górskich szlaków w Sudetach Zachodnich. Przed powrotem do domu odwiedziliśmy jeszcze Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, w drodze na Sokolik podziwialiśmy z autokaru Przełęcz Karpacką. Po przerwie w schronisku Szwajcarka pojechaliśmy do Kolorowych Jeziorek w Wieściszowicach. ?